O autorze
Torzymianka, absolwentka polonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, copywriterka, korektorka, specjalistka ds. marketingu i PR, była urzędniczka, blogerka. Badania doktorskie skupione wokół języka internautów. Z redaktorem Lisem łączą ją trzy szóstki w dacie urodzenia oraz lubuskie warte zachodu. Prywatnie miłośniczka dobrej muzyki, pysznych herbat i czekolady.

kontakt@marketingszeptany.com

W roli belfra

Już za chwilę Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zatętni życiem. Nowy rok akademicki niebawem. Nie mogę się doczekać. Praca ze studentami to przecież nie byle jakie zadanie.

Czas rozpocząć przygotowania do zajęć. W semestrze zimowym prowadzić będę spotkania z „dziennikarstwa internetowego”. Będzie to dla mnie nowe wyzwanie, konieczność uporządkowania wiadomości, literatury, ale przede wszystkim doświadczeń.

Za cel prowadzonych zajęć stawiam sobie bowiem unikanie zbędnej teoretyzacji. Nacisk chcę położyć na praktyczny charakter warsztatów. Mam ambicję zapalić w studentach iskrę działania. Z tym ostatnim będzie najgorzej. Na moją ofertę praktyk w zeszłym roku akademickim w dziale PR zareagowały zaledwie dwie studentki. O taki stan rzeczy mogłabym winić brak wynagrodzenia dla praktykantów, ale statystyki były identyczne w chwili, gdy studenci mieli otrzymywać dofinansowanie z dotacji unijnych.Zastanawia mnie podejście studentów i studentek, którzy przecież powinni mieć świadomość trudnej sytuacji na rynku pracy i jednocześnie posiadać chęć podjęcia realnych działań, aby uniknąć jej przykrych skutków. Tym czasem ich reakcji i działań brak. Zobaczymy. Misji ewangelizacyjnej uprawiać za wszelką cenę nie będę, ale spróbować muszę. Czy się uda? Dam znać :)
Trwa ładowanie komentarzy...